Choď na obsah Choď na menu
 


KRUPÁ DO TOHO

10. 8. 2009

 

10.8.2009

Vážení športoví priatelia.

Leto sa prehuplo do svojej druhej časti a pre náš ,,malý futbalový svet“ to znamená, že sa začína nové futbalová sezóna 2009/2010. Aká bola tá predošlá?

,,Krupanské Áčko“ pod vedením trénera Štefana Sadloňa skončilo so 43. bodmi na 6.mieste Oblastných majstrovstiev. Vzhľadom na  niektoré zápasové ,,výbuchy“ na ihriskách súperov nás konečné umiestnenie môže viesť k určitej spokojnosti. Verím, že podobné zápasy, aké sme odohrali v Bučanoch, v Cíferi či Šúrovciach sa už opakovať nebudú, a pripisujem ich na vrub omladeniu kolektívu. Môže nás však tešiť fakt, že všetci dorasteneckí odchovanci sa do mužstva veľmi rýchlo zapracovali a hrávali stabilne celú sezónu a tak nám dávajú za pravdu, že práca s mládežou z predchádzajúcich období začína prinášať ovocie . Nezištná práca Romana Štibraného -Čiga, Doda ,,Búdu“ Bohunického,  Fera Olšovského, Dana Nádaského, Romana Bohunického, Michala Bohunického, Stana Bachratého a mnohích  ďalších si zaslúži obdiv a poďakovanie. Svedčí o tom aj skutočnosť, že naše dorastenecké družstvo, ktoré postúpilo v minulom roku do V. ligy, sa v tejto súťaži ako nováčik pod vedením trénera Gusta Škodu a asistenta Stana Bachratého okamžite zaradilo medzi špičku a súťažnom ročníku sa umiestnili na obdivuhodnom 3. mieste a opäť postúpili v tomto roku ešte vyššie - do IV. ligy a tak sa môžeme tešiť na výborné futbalové zápasy so súpermi zvučnejších mien. Nesmieme zabudnúť ani na našich najmladších futbalistov. Pod vedením tria Ambrozai, Stareček, Vyskoč si medzi svojimi rovesníkmi v Oblastných majstrovstvách vybojovali 9. miesto so 40 bodmi.

Pred nami je nová sezóna, do ktorej vstupujeme s novými výzvami. Pri žiakoch je cieľ dlhodobý a jasný – výchova mladých futbalistov aby aj generácie po nás mali radosť z tejto hry. A možno, že raz aj z našej obce vyletí talent ako Škrteľ či Hamšík. Dorastencov čaká ešte náročnejšia sezóna ako v minulom roku. IV. Liga preverí nie len ich fyzickú pripravenosť ale aj morálku a silu kolektívu. Prajem im veľa úspechov v náročnej súťaži. ,,A“ mužstvo vstupuje do sezóny s novým trénerským duom – hl. tréner Fero Olšovský, asistent Dano Nádaský. Omladzovanie pokračuje aj tento rok, do mužstva prichádzajú Peter Suchán a Michal Vitek z dorastu a do brány sa postaví Marek Dekan. 6. miesto z minulej sezóny je výzvou dokázať, že v tejto súťaži môžeme dlhodobo hrať v prvej tretine tabuľky.

Do novej sezóny prajem všetkým hráčom pevné zdravie, dobré výkony a výsledky pri reprezentácii klubu a obce, funkcionárom pevné nervy a vytrvalosť a fanúšikom kvalitné futbalové zážitky a časté návraty na náš štadión. Nech znie ,, KRUPÁ DO TOHO“

                                                               Mgr. Marek Horváth

                                                                  prezident OŠK