Choď na obsah Choď na menu
 


 Zelená je tráva, futbal to je hra......
 
Sme na prahu nového futbalového ročníka 2008/2009. Myslím si, že práve teraz je čas na zhodnotenie toho minulého.
Mužstvo dospelých skončilo v uplynulej sezóne 2007/08 na 9. mieste v Oblastných majstrovstvách Trnava so ziskom 46 bodov. Po viacmenej neúspešnej sezóne 2006/07 je toto umiestnenie výsledkom lepšej práce a náznakom napredovania a dobrej cesty k vyšším métam. Avšak pár kôl pred koncom sezóny, kedy sme v tabuľke sídlili vo vrchnej tretine a nejednému optimistovi lietali hlavou myšlienky o umiestnení v prvej trojke, v mužstve sa začala strácať morálna sila a chuť tieto priania naplniť. Z tohto pohľadu považujem 9. miesto za zdvihnutý prst a uvedomenie si, že súťaž má 30 zápasov a do každého z nich treba vložiť chuť, nasadenie a zodpovednosť.
Ak nám pri mužoch chýbalo niekoľko krokov k spokojnosti, tak potom musím povedať, že dorastenci nám tento deficit plne nahradili. Vo veľmi dobrom ročníku svojou často veľmi atrakObrázok tívnou a umnou hrou, ktorou často prevyšovali svojich súperov minimálne o jednu triedu pod taktovkov Ferina Olšovského a Danka Nádaského dokázali zvíťaziť a zabezpečiť si tak postup do V.ligy. Za všetkých fanúšikov a klub im chcem aj touto cestou vysloviť gratuláciu a poďakovanie a popriať v novom ročníku pod vedení nového trénera Augustína Škodu veľa úspechov pri reprezentovaní obce a klubu v krajskej súťaži.
A s čím vchádzame do nového ročníka? Doterajšieho trénera A. Škodu nahradil niekdajší ligový futbalista, ktorý obliekal aj dres Dolnej Krupej Štefan Sadloň. Do hráčskeho kádra pribudol nový brankár Erik Jančich, v hosťovaní pokračujú Majo Lipovský a Peter Žák. V nemalej miere sa káder posilnil o hráčov z nášho dorastu.
Už ste sa boli niekedy pozrieť na tréning alebo zápas našich najmenších futbalistov? Ak nie, vrele Vám to odporúčam. Uvidíte s akou chuťou a oduševnením sa dokážu nahánať za loptou. A že ich to naozaj baví, o tom svedčí aj pravidelná účasť na tréningoch. Pri tom nadšení mávam pocit, že ich je tam aj na dva mančafty. Je radosť sa na nich pozerať, na ich veľké ideály a sny, že raz budú ozajstními veľkími futbalistami. Títo malí špunti obsadili 6. miesto v Oblastných majstrovstvách Trnava pod vedením Jožka Ambrozaia, ktorému výdatne pomáhajú Jožko Vyskoč, Peter Dekan a Miro Jarábek.
Výsledky žiackeho a dorasteneckého mužstva svädčia o tom, že v klube sa pracuje s mládežou naozaj na dobrej úrovni a to najmä vďaka nezištnej práci nadšencov, ktorím záleží na tom aby aj v tejto dobe mal futbal dobrých pokračovateľov, ktorí budú prinášať fanúšikovi radosť a obci a futbalu dobré meno. Toto by mala byť aj odpoveď na otázku, či peniaze investované do športu majú zmysel. Určite áno.
A čo je nové v klube? Do nového ročníka vstupujeme s novým názvom Obecný športový klub Dolná Krupá. Obecný preto, lebo hlavným finančným a technickým garantom klubu je Obecný úrad Dolná Krupá a športový lebo v klube máme registrované tri oddiely: futbalový, šachový a oddiel ,,starí páni“.
Na záver by som rád poďakoval všetkým priaznivcom a fanúšikom za prejav dôvery, Obecnému úradu a sponzorom za podporu a členom klubu za nezištnú prácu v prospech rozvoja klubu a športu v obci. Dosiahnuté výsledky a Vaša podpora sú pre nás záväzkom do budúcna.
 
                                                                       Mgr. Marek Horváth

                                                                           prezident OŠK